65044 г. Одесса
пр. Гагарина, 6
тел.: 776-20-97,
776-11-21


укр   рус
 

2017-05-12

Распоряджения міського голови № 361 від 21.04.2017р.

Про внесення змін до розпорядження міського голови від 03 лютого 2017 року № 52 «Про затвердження Порядку направлення дітей до комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія» за рахунок коштів бюджету м. Одеси»

Розпорядження 

Одеського міського голови 

№ 361 від 21.04.2017р. 

 

Про внесення змін до розпорядження міського голови

від 03 лютого 2017 року № 52 «Про затвердження

Порядку направлення дітей до комунального позашкільного

навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-

спортивний комплекс «Вікторія» за рахунок коштів

бюджету м. Одеси» 

 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», статті 7 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року № 734, з метою впорядкування підбору та направлення дітей до комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія»: 

 

1. Внести зміни до розпорядження міського голови від 03 лютого 2017 року № 52 «Про затвердження Порядку направлення дітей до комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія» за рахунок коштів бюджету м. Одеси», виклавши додаток в новій редакції (додається). 

 

2. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Цвірінько З.М. 

 

 

 

Г. Труханов

 

Додаток 

до розпорядження 

міського голови 

від 21.04.2017р. 

№ 361 

 

«Додаток 

до розпорядження 

міського голови 

від 03 лютого 2017 року № 52

 

ПОРЯДОК 

направлення дітей до комунального позашкільного навчального закладу

«Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія» 

за рахунок коштів бюджету м. Одеси

 

Порядок направлення дітей до комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія» за рахунок коштів бюджету м. Одеси (далі – Порядок) визначає: 

- категорії дітей, які направляються на оздоровлення та відпочинок до комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія» (далі – Комплекс); 

- механізм та процедуру надання путівок-направлень; 

- перелік документів, необхідних для отримання путівки-направлення; 

- організацію проїзду до Комплексу та у зворотному напрямку; 

- звітність про використання путівок-направлень та контроль за дотриманням вимог Порядку. 

 

1. Загальні положення 

 

1.1. До Комплексу направляються за рахунок коштів бюджету м. Одеси діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: 

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; 

- діти-інваліди; 

- діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 

- діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) на території проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; 

- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; 

- діти, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; 

- діти з багатодітних і малозабезпечених сімей; 

- діти, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи; 

- діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; 

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; 

- діти, які перебувають на диспансерному обліку; 

- талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій (шкільного самоврядування); 

- дитячі творчі колективи, спортивні та інші команди; 

- діти, які беруть участь в загальноміських інтелектуальних, творчих, спортивних та інших заходах (конкурси, олімпіади, турніри, ігри, фестивалі, змагання тощо), що організовуються в рамках профільних змін; 

- діти, що перебувають у закладах (установах) служби у справах дітей Одеської міської ради. 

1.2. У першочерговому порядку оздоровлюються: 

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; 

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; 

- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; 

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; 

- діти-інваліди. 

1.3. До Комплексу направляються діти шкільного віку, які навчаються і виховуються у загальноосвітніх навчальних закладах м. Одеси, перебувають у закладах (установах) служби у справах дітей Одеської міської ради, та випускники поточного року, які перебували на повному державному забезпеченні у навчальних закладах комунальної власності територіальної громади м. Одеси. 

1.4. У Комплексі організовуються оздоровчі, відпочинкові, профільні та тематичні зміни. 

1.4.1. Оздоровча зміна триває не менше 21 дня, протягом якої дитина отримує послуги з оздоровлення та відпочинку. 

1.4.2. Відпочинкова зміна триває не менше 14 днів. 

1.4.3. Профільна зміна (туристична, спортивна, додаткової освіти: юних біологів, математиків, фізиків, екологів тощо) – період перебування дитини в Комплексі, протягом якого крім послуг з оздоровлення та відпочинку вона отримує послуги, спрямовані на розвиток певних здібностей та інтересів. У рамках профільної зміни на підставі наказу директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради можуть проводитися загальноміські інтелектуальні, творчі, спортивні та інші заходи (конкурси, олімпіади, турніри, ігри, фестивалі, змагання тощо). 

1.4.4. Тематична зміна – оздоровча або відпочинкова зміна, протягом якої дитина, крім послуг з оздоровлення та відпочинку, отримує комплекс додаткових послуг, спрямованих на розвиток її здібностей та інтересів за напрямами позашкільної освіти, фізичної культури та спорту, соціальної реабілітації, соціального захисту за спеціальною програмою. На кожну тематичну зміну Комплекс розробляє положення про проведення тематичної зміни та подає на погодження до департаменту освіти та науки Одеської міської ради. У положенні про проведення тематичної зміни зазначаються строки її проведення, мета, перелік організацій, які беруть участь у реалізації та проведенні окремих заходів тематичної зміни (конкурсів, змагань, фестивалів тощо). Безпосереднє керівництво та координація ходу проведення тематичної зміни покладається на керівництво Комплексу. 

1.5. Безпосередній підбір дітей, розподіл місць, надання путівок-направлень дітей на оздоровлення та відпочинок до Комплексу забезпечує департамент освіти та науки Одеської міської ради. 

 

2. Розподіл місць на оздоровлення та відпочинок у Комплексі 

 

2.1. Департаментом освіти та науки Одеської міської ради визначається кількість місць та їх розподіл між навчальними закладами міста Одеси і закладами (установами) служби у справах дітей Одеської міської ради на конкретну зміну Комплексу. 

2.2. План-графік та тематика змін, розподіл місць на оздоровлення та відпочинок у Комплексі затверджуються директором департаменту освіти та науки Одеської міської ради на відповідний період поточного року. 

2.3. Територіальні відділи освіти районів, відділ загальної середньої, професійно-технічної освіти та виховної роботи департаменту освіти та науки Одеської міської ради завчасно забезпечують формування бази даних категорій дітей, які потребують першочергового оздоровлення та відпочинку. 

 

 

 

3. Направлення до Комплексу 

 

3.1. Направлення дітей до Комплексу здійснюється з урахуванням того, що за рахунок коштів бюджету м. Одеси дитина має право на оздоровлення та відпочинок один раз на рік, крім дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться (знаходилися) на повному державному забезпеченні в навчальних закладах, виховуються в будинках сімейного типу, прийомних сім’ях та знаходяться під опікою громадян, а також дітей, що опинилися в скрутних життєвих обставинах. 

3.2. При вирішенні питання щодо першочерговості оздоровлення та відпочинку враховується соціальний статус дитини і матеріальне становище сім’ї, в якій вона виховується. 

3.3. Списки дітей за встановленою формою за підписом начальника територіального відділу освіти району департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівника навчального закладу або закладу (установи) служби у справах дітей Одеської міської ради разом із копіями заяв батьків (або осіб, що їх замінюють) та документами, зазначеними у підпунктах 4.1.1-4.1.16 Порядку, подаються до департаменту освіти та науки Одеської міської ради не пізніше 5 робочих днів до заїзду дітей. 

3.4. Надані списки дітей затверджуються директором департаменту освіти та науки Одеської міської ради, на їх підставі оформлюються відповідні путівки-направлення до Комплексу. 

 

4. Перелік документів, 

необхідних для направлення до Комплексу 

 

4.1. Для направлення до Комплексу подаються такі документи: 

4.1.1. Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 

- копія свідоцтва про народження; 

- копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування; 

- копія рішення про призначення опіки чи піклування; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.2. Для дітей з багатодітних сімей: 

- копія свідоцтва про народження; 

- довідка про склад сім’ї; 

- копія посвідчення багатодітної сім’ї; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.3. Для дітей із малозабезпечених сімей: 

- копія свідоцтва про народження; 

- довідка про склад сім’ї; 

- довідка з місця навчання; 

- довідка органу соціального захисту про одержання державної соціальної допомоги малозабезпеченими сім’ями або довідка про середньомісячний сукупний дохід сім’ї за останні півроку, який не повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї. 

4.1.4. Для дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків: 

- копія свідоцтва про народження; 

- копія документа, що підтверджує належність дитини до зазначеної категорії; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.5. Для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) на території проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних на території проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції: 

- копія свідоцтва про народження; 

- копія документа, що підтверджує належність дитини до зазначеної категорії; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.6. Для дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту: 

- копія свідоцтва про народження; 

- копія документа, що підтверджує належність дитини до зазначеної категорії; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.7. Для дітей, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи: 

- копія свідоцтва про народження; 

- копія документа, що підтверджує належність дитини до зазначеної категорії; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.8. Для дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф: 

- копія свідоцтва про народження; 

- довідка з місця навчання; 

- документ, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії. 

4.1.9. Для дітей-інвалідів за відсутності медичних протипоказань та здатних до самообслуговування: 

- копія свідоцтва про народження; 

- довідка з місця навчання; 

- копія посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда. 

4.1.10. Для дітей, які перебувають на диспансерному обліку: 

- копія свідоцтва про народження; 

- довідка з місця навчання; 

- медична довідка, яка підтверджує перебування дитини на диспансерному обліку. 

4.1.11. Для талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад: 

- копія свідоцтва про народження дитини; 

- довідка з місця навчання; 

- копія посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення: звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного, всеукраїнського, обласного, міського, районного рівнів (1-3 особисте чи командне місце), отримані впродовж останніх 2-х років та завірені печаткою навчального закладу. 

4.1.12. Для дітей – відмінників навчання: 

- копія свідоцтва про народження дитини; 

- довідка з місця навчання; 

- копії табелів за останні два роки, завірені печаткою навчального закладу. 

4.1.13. Для дітей – лідерів дитячих громадських організацій (шкільного самоврядування): 

- копія свідоцтва про народження дитини; 

- довідка з місця навчання; 

- клопотання громадської організації (ради навчального закладу) про надання дитині путівки. 

4.1.14. Для дитячих творчих колективів, спортивних та інших команд: 

- список дитячого творчого колективу, спортивної або іншої команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна або інша команда; 

- копія свідоцтва про народження дитини; 

- довідка з місця навчання; 

- копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця турніру, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного, всеукраїнського, обласного, міського, районного рівнів (1-3 командне місце), отримані упродовж останніх 2-х років та завірені печаткою навчального закладу. 

4.1.15. Для дітей, які беруть участь в загальноміських інтелектуальних, творчих, спортивних та інших заходах (конкурси, олімпіади, турніри, ігри, фестивалі, змагання тощо), що організовуються в рамках профільних змін: 

- заявка на участь дитини (команди, колективу) в загальноміському заході за підписом керівника навчального закладу; 

- копія свідоцтва про народження дитини; 

- довідка з місця навчання. 

4.1.16. Для дітей, що перебувають у закладах (установах) служби у справах дітей Одеської міської ради: 

- копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що підтверджує особу дитини; 

- клопотання служби у справах дітей Одеської міської ради. 

4.2. Заяву про направлення на відпочинок або оздоровлення до Комплексу батьки (або особи, які їх замінюють) подають керівнику загальноосвітнього навчального закладу за місцем навчання дитини разом з документами, зазначеними в підпунктах 4.1.1-4.1.15. 

4.3. Перед відправленням до Комплексу діти всіх категорій, яким надається направлення, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством України порядку та отримати медичну довідку встановленого зразка (форма первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435). 

4.4. Зазначені в підпунктах 4.1.1-4.1.15 документи не потребують нотаріального засвідчення за умови, що ксерокопії зроблені якісно. Копії документів засвідчуються керівниками закладів (установ), які направляють дітей на оздоровлення або відпочинок. 

4.5. Зазначені в підпунктах 4.1.1-4.1.15 документи зберігаються в департаменті освіти та науки Одеської міської ради. 

 

5. Організація проїзду до Комплексу 

та у зворотному напрямку 

 

5.1. Після затвердження списків дітей, які направляються на оздоровлення (відпочинок) до Комплексу, відповідальні працівники територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради та навчальних закладів проводять інструктажі з безпеки життєдіяльності з дітьми та їх супроводжуючими. 

5.2. Проїзд дітей до Комплексу та у зворотному напрямку може здійснюватися індивідуально (батьками дітей) та організовано (групами під керівництвом супроводжуючих, на яких покладається персональна відповідальність за життя, здоров’я та безпеку дітей у дорозі). 

5.3. Кожна група дітей забезпечується супроводжуючими (на 15 дітей – 1 дорослий). Діти повинні бути забезпечені одягом, взуттям відповідно до сезону, спортивним одягом та предметами особистої гігієни. 

5.4. Проїзд дітей, супроводжуючих може здійснюватися за рахунок коштів бюджету м. Одеси, батьківських коштів, благодійних внесків та інших джерел фінансування, які не заборонені законодавством України. 

5.5. Після прибуття до Комплексу батьки дітей або супроводжуючі повинні надати медичні довідки встановленого зразка (форма первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435). 

 

6. Звітність та контроль за дотриманням вимог Порядку 

 

6.1. Керівники територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, навчальних закладів та закладів (установ), служби у справах дітей Одеської міської ради несуть відповідальність за дотримання вимог Порядку. 

6.2. У випадках дострокового повернення дітей з Комплексу (за медичними показниками або з інших поважних причин) територіальні відділи освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, заклади освіти та служба у справах дітей Одеської міської ради, якими були направлені діти, забезпечують заміну. 

6.3. Забезпечення контролю та координації роботи щодо дотримання вимог Порядку, складання звітності покладається на департамент освіти та науки Одеської міської ради». 

 

Керуюча справами                                     О. Оніщенко 

 

 

Новости

2018-05-22

До уваги батьків! Оголошено набір учнів на вільні місця до 3-х, 5-10 класів для навчання у 2018-2019 н.р.

Далі
2018-05-14

До уваги батьків! Про порядок вступу учнів до 1 класу.

Далі
2018-05-14

Флешмоб до Дня Матері

Далі
Баннер